Vrancea | Un barbat si-a amenintat concubina si matusa cu bataia dar femeile s-au opus emiterii unui ordin de protectie provizoriu

Ieri dupa amiaza, la ora 17.49, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Gugești au fost sesizați prin SNUAU 112, de către o femeie, în vârstă de 27 de ani, cu privire la faptul că în jurul orei 16.00, concubinul său, în vârstă de 36 de ani, a amenințat-o cu acte de violență, ce i-au creat o stare de temere.

În urma întocmirii formularului de evaluare a riscului, a reieșit faptul că există risc iminent, însă femeia s-a opus emiterii unui Ordin de Protecție Provizoriu. Totodată, în urma verificărilor efectuate, s-a constatat faptul că bărbatul ar fi amenințat-o cu acte de violență și pe mătușa sa, din aceeași comună, în cursul serii de 22 august 2023, ca urmare a unor discuții purtate în contradictoriu.

Fiind întocmit formularul de evaluare a riscului, a reieșit faptul că există risc iminent, însă persoana în cauză s-a opus emiterii unui Ordin de Protecție Provizoriu. Pe numele bărbatului în cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de amenințare (2 fapte).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *