Video | Politehnica Iasi s-a calificat in turul urmator al Cupei Romaniei dupa ce a eliminat Miroslava cu 3-1

meci miroslava

Echipa pregatita de Claudiu Niculescu s-a calificat in faza urmatoare a Cupei Romaniei dupa ce a eliminat pe Stiinta Miroslava cu scorul de 3-1. Iesenii au condus la pauza cu 2-0 dupa reusitele lui Del Priore din minutul 8 si Plamada din minutul 15.

In repriza secunda, Politehnica s-a desprins pe tabela in urma golului marcat de Plokhotniuk in minutul 65, cu un lob peste portar. Reusita gazdele a fost semnata de Abraham in minutul 90.

Din zona Moldovei, Otelul Galati s-a calificat dupa ce a invins cu 3-1 in deplasare la Viitorul Ianca. Foresta Suceava a trecut de Dante Botosani cu 2-1. Maine, de la ora 16.30 Aerostar Bacau va intalni pe FK Miercurea Ciuc.