Video| Gol spectaculos marcat de un primar din județul Botoșani, în Liga a IV-a

gol-dumitru-chelariu

Un primar din județul Botoșani a marcat un gol spectaculos în etapa a IX-a a Ligii a IV-a la fotbal.

Dumitru Chelariu, primarul comunei Pomârla, a fost titular în meciul de ieri, pe care Nord Star Pomârla l-a jucat pe terenul din Iezer, împotriva echipei Voința Șendriceni.

În minutul 22, la scorul de 0-2, Dumitru Chelariu a executat foarte bine o lovitură liberă din marginea careului, a trimis mingea sub bară și a marcat. Chiar dacă vârsta și kilogramele nu îl mai ajută, Dumitru Chelariu a demonstrat că nu a uitat fotbalul iar execuția de ieri îi poate face invidioși inclusiv pe unii jucători din liga 1 care nu prea nimeresc poarta. Meciul dintre Nord Star Pomârla și Voința Șendriceni s-a încheiat cu scorul de 2-4, după ce la pauză era 2-2.

Dumitru Chelariu a jucat fotbal la nivelul eșalonului secund iar în ultima perioadă a făcut parte din naționala primarilor de comune și orașe din România. Din acest an, a reînființat echipa Nord Star, o echipă cu jucători doar din comuna Pomârla.