United a dat lovitura pe final la Paris. Meciurile zilei de astăzi, în Champions League

Sharing is caring!

Manchester United a reușit să plece cu toate cele 3 puncte aseară de la Paris, după ce Rashford a marcat golul victoriei în ultimele minute ale întâlnirii. Englezii au condus la pauză cu 1-0, dar PSG a revenit prin autogolul lui Martial. Deși echipa lui Neymar părea că va controla jocul până la final și va reuși până la urmă să marcheze golul victoriei, Manchester și-a încercat norocul în mai multe rânduri pe contraatac și a reușit până la urmă să înscrie golul decisiv în urma unui atac pozițional, prin Rashford, care a șutat imparabil de la marginea careului.

Ajax – Liverpool

Liverpool vine în Olanda cu o problemă mare cât casa. Virgil Van Dijk, cel mai bun fundaș al lumii, a fost accidentat de Pickford în campionat și va rata o mare parte din acest sezon. Nici Ajax nu mai este ce a fost sezoanele precedente, după ce și-a vândut mai toți tinerii care crescuseră deja foarte mult în valoare, dar cu siguranță vom avea parte de unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale etapei din Champions League.

Bayern – Atletico Madrid

Leroy Sane este marele absent al bavarezilor pentru această seară, ghinionul ținându-se și la Bayern de fostul jucător al celor de la Schalke 04. După ce a suferit enorm de mult din pricina accidentărilor la City, germanul s-a accidentat și în actualul sezon. Atletico Madrid vine în Germania cu gândul să nu primească gol, apărarea spaniolilor fiind din nou punctul forte și în acest start de sezon: madrilenii au primit un singur gol în 4 partide. Diego Costa și Vrsalko vor absenta de la acest meci, fiind accidentați, în timp ce Saul Niguez și Renan Lodi sunt incerți.

Celelalte meciuri din această seară: Real Madrid – Șahtior, Salzburd – Lok. Moscova, Inter – Monchengladbach, Man. City – Porto, Midtjylland – Atalanta, Olympiakos – Marseille