Topul sportivilor CS POLITEHNICA IAȘI 2021

vlad

A fost realizat topul sportivilor de la CS POLITEHNICA IAȘI 2021.

A. Secțiunea Sport Olimpic – Individual

1. SIMIONESCU VLAD Judo

antrenor Năftică Costel

Locul 14 mondial

JO Tokyo +100 kg locul 9

Grand Prix Zagreb +100 kg locul 2

Grand Slam Abu Dhabi +100 kg locul 2

1. DULCESCU VLAD Atletism

antrenor Ursache Dorin

CE echipe seniori – ștafeta 4×400 m locul 2

CB seniori aer liber – ștafeta 4×400 m locul 2

CB seniori sală – ștafeta 4×400 m locul 2

CB seniori aer liber – 400 mg locul 4

CN seniori aer liber – 400 mg locul 1

CN seniori aer liber – 200 m locul 2

CN seniori sală – 60 mg locul 3

CN seniori aer liber – 400 m locul 3

Cupa României – 400 mg locul 1

Cupa României – 400 m locul 1

Cupa României – 200 m locul 1

2. SAUCĂ ALEXANDRU Tir – pistol

antrenor Săcăleanu Ioan

component al lotului național de seniori

Participare la CE seniori

CN seniori – AC 10 m locul 1

CN seniori – PL 50 m locul 1

CN seniori – P. Standard locul 1

Cupa României – AC 10 m locul 1

Cupa României – PL 50 m locul 1

CN seniori – echipe P. Liber locul 1

CN seniori – echipe P. Standard locul 3

3. SĂCĂLEANU VLAD Tir – pistol

antrenor Săcăleanu Ioan

component al lotului național de seniori

CN seniori – P. Liber locul 3

CN seniori – P. Viteză locul 1

CN seniori – P. Standard locul 2

CN seniori – echipe P. Liber locul 1

CN seniori – echipe P. Standard locul 3

Cupa României – AC 10 m locul 2

Cupa României – P. Cal. Mare locul 1

Cupa României – P. Standard locul 1

Cupa României – P. Viteză locul 1

4. FĂGĂRAȘ DARIUS Atletism

antrenor Ursache Dorin

Participare la CE tineret

CN seniori aer liber – 400 mg locul 2

CN tineret aer liber – 400 mg locul 1

CN tineret sală – 60 mg locul 2

Cupa României – 400 mg locul 2

4. COCHIOR MIHAI Atletism

antrenor Popovici Viorel

CN tineret aer liber – 3.000 mob. locul 1

CN tineret sală – 3.000 m locul 2

CN tineret sală – 1.500 m locul 3

Cupa României aer liber – 5.000 m locul 2

CN tineret – cros locul 3

5. AXINTE MIHAI Tir – pușcă

CN seniori 3×40 locul 3

Cupa României seniori 3×40 locul 3

Cupa României seniori 60 f culcat locul 3

CN seniori echipe 3×40 locul 2

CN seniori echipe 40 f genunchi locul 2

CN seniori echipe 40 f picioare locul 2

5. ATOMI ANDREEA MARIA Rugby VII

antrenor Tarcan Nicolae

componentă a lotului României de senioare

– CN senioare locul 1

– Cupa României senioare locul 1

6. DĂMĂCHIANU ȘTEFANIA Atletism

antrenor Ursache Dorin

CN seniori aer liber – 400 mg locul 3

CN tineret aer liber – 400 mg locul 2

Cupa României – 400 mg locul 1

6. ATĂNĂSOAEI CĂTĂLIN Atletism

antrenor Popovici Viorel

CN seniori aer liber – 3.000 m locul 2

CN seniori aer liber – 3.000 m ob. locul 3

7. DARIE TUDOR Judo

antrenor Babiuc Ioana, Năftică Costel

CN U23 – +100kg locul 1

CN U21- +100kg locul 2

8. BUCĂTARU COSMIN Judo

antrenor Babiuc Ioana, Năftică Costel

CN U23 – 81kg locul 3

CN U21- 81kg locul 1

8. PANAITE ALEX Judo

antrenor Babiuc Ioana, Năftică Costel

CN U23 – 100kg locul 3

CN U21- 100kg locul 2

B. Secțiunea Sport Neolimpic – Individual

9. DEAC BOGDAN Șah

antrenor Danilov Vladimir

– component al lotului olimpic al României de seniori

– CM seniori locul IV

– CE seniori locul IV

– CN seniori locul 1

– CN echipe seniori – masa 1 locul 1

10. STOLERIU GEORGE Șah

antrenor Ungureanu Vlad

– component al lotului național al României de seniori

– CE tineret online locul 5

– CN seniori locul 3

– CN echipe seniori – masa 6 locul 1

– CN tineret dezlegări locul 1

– CN tineret clasic locul 2

– CN tineret rapid locul 2

– CN tineret echipe clasic locul 3

– CN tineret echipe rapid locul 3

C. Secțiunea Sport Olimpic – Echipe

1. Echipa Rugby VII feminin senioare

antrenori: Tarcan Nicolae, Lepciuc Gabriela

– loc I CN senioare

– loc I Cupa României senioare

2. Echipa Rugby VII seniori

antrenor Stuparu Mihai

– loc III CN seniori

3. Echipa Rugby VII feminin junioare

antrenori: Tarcan Nicolae, Lepciuc Gabriela

– loc I CN echipe junioare

– loc I Cupa AIR echipe junioare

4. Echipa de baschet masculin 3×3 U18

antrenori: Clapon Gabriel, Stochici Ovidiu

– loc I CN

5. Echipa de baschet feminin 3×3 U18

antrenor Marian Emilia

– loc II CN

6. Echipa de handbal seniori

antrenor Spiridon Florin

– loc IV CN – Divizia A

7. Echipa de tir pușcă seniori

antrenor Axinte Mihai

– 3 locuri II CN seniori

8. Echipa de tir pistol seniori

antrenor Săcăleanu Ioan

– 1 loc I CN seniori

– 1 loc III CN seniori

9. Echipa de tenis de masă senioare

antrenor Gaftea Maria

– loc III CN senioare – Divizia A

10. Echipa de tir pușcă tineret

antrenor Axinte Mihai

– 3 locuri I CN

– 1 loc II CN

D. Secțiunea Sport Neolimpic – Echipe

10. Echipa de șah seniori

antrenor Danilov Vladimir

– Locul II CN șah clasic – Superliga

– Locul III CN seniori șah blitz.