Suceava | O noua victima a fost găsită decedată după viituri
Din nefericire, pe timpul monitorizării aeriene, efectuate de elicopterele IGAV în zonele afectate de fenomenele meteo periculoase, în albia râului Bistrița, pe raza localității Neagra (UAT Broșteni), a mai fost identificată o victimă decedată, respectiv, o femeie, cu vârsta de aproximativ 85 de ani.
Cu ajutorul unui buldoexcavator, pompierii militari și-au creat acces și au extras și evacuat victima decedată într-o zonă din care să poată fi preluată de instituțiile abilitate.