VIDEO | Știința Miroslava revine pe primul loc din serie

121779792_4436714239731860_8808343726051572538_o

Echipa pregatita de Cristi Popovici a revenit pe primul loc din seria 1 a Ligii a treia, dupa ce s-a impus in runda a 6-a de campionat in deplasare la Husana Husi. Oaspetii au deschis scorul in minutul 9 prin Eduard Savoaia si au majorat diferenta in repriza secunda dupa reusita lui Alexandru Florean. Cu 13 puncte in clasament, Miroslava are o misiune usoara in runda urmatoare cand va intalni pe teren propriu formatia Bradu Borca.

Cristi Popovici – antrenor Stiinta Miroslava

Astazi a fost un meci nu decisive pentru noi dar foarte important pentru ca veneam dupa 2 etape in care am pierdut 5 punctela Radauti, doua cu Somuzul si in cazul unei infrangeri se puteau distant echipele din fata la 5-6 puncte de noi. Baietii au inteles mesajul s-au antrenat foarte bine si azi au muncit cu spor