Rezultate remarcabile ale elevilor de la Colegiului Național Iasi la etapa națională a Olimpiadei de Creativitate Științifică

Olimpiada Națională de Creativitate Științifică pentru Elevi – ediția a IV-a s-a desfășurat la Suceava în perioada 29 mai – 2 iunie 2024, având ca etapă internațională Concursul Uniunii Europene pentru Tineri Oameni de Știință (EUCYS).

Organizatorii competiției, Ministerul Educaţiei Naţionale, Universitatea „Ștefan cel Mare” Suceava, Inspectoratul Școlar Județean Suceava, Societatea Științifică Cygnus – centru UNESCO au reunit 250 de participanți.

Rezultate remarcabile ale elevilor de la Colegiului Național Iasi la etapa națională a Olimpiadei de Creativitate Științifică

Echipa Colegiului Național a participat și a obținut la Secțiunea C. Tehnologia informației, Categoria Junior, cu proiectul PATHPLANNER – Aplicație software pentru organizarea și gestionarea activităților următorul rezultat:

– CHIRIAC Diana din clasa a V-a, Premiul II și Medalie de argint

– DIACONU Karina din clasa a V-a, Premiul II și Medalie de argint

– LEAUTĂ Ilinca din clasa a V-a, Premiul II și Medalie de argint

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *