Rata de pozitivare a depășit 38% în ultimele 24 de ore

coronavirus-copii

În ultimele 24 de ore au fost raportate 4.041 de cazuri noi de COVID-19, din 10.566 de teste efectuate. Rata de pozitivare este de 38,2%. Alți 86 de români au murit din cauza infecției cu coronavirus. La terapie intensivă sunt internați 916 pacienți COVID.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba53811544,46
2.Arad56561343,5
3.Argeș72371761,41
4.Bacău85201192,19
5.Bihor70071933,86
6.Bistrița-Năsăud2844372,33
7.Botoșani3412751,84
8.Brașov99201632,84
9.Brăila3470321,3
10.Buzău4028371,32
11.Caraș-Severin2752142,13
12.Călărași1754381,12
13.Cluj98361594,98
14.Constanța62573752,15
15.Covasna233302,73
16.Dâmbovița6747252,36
17.Dolj69762112,98
18.Galați6483511,49
19.Giurgiu1956321,45
20.Gorj3042451,43
21.Harghita3153502,98
22.Hunedoara4405922,1
23.Ialomița2156161,76
24.Iași111181262,08
25.Ilfov62541321,79
26.Maramureș4604742,77
27.Mehedinți2228281,46
28.Mureș5598693,36
29.Neamț6340422,13
30.Olt3773441,3
31.Prahova98871221,81
32.Satu Mare1958731,85
33.Sălaj3011235,17
34.Sibiu58131524,04
35.Suceava9527441,82
36.Teleorman322112,21
37.Timiș95961234,36
38.Tulcea1561221,08
39.Vaslui5104391,56
40.Vâlcea5190582,3
41.Vrancea3584451,14
42.Mun. București368885923,91
43.1244 
 TOTAL250.7044041