Politehnica Iasi castiga la scor meciul cu Unirea Constanta

poli iasi

Victorie normala si la scor obtinuta de Politehnica Iasi, in etapa a 7-a din liga a doua de fotbal. Formatia pregatita de Costel Enache s-a impus cu 6-0 in deplasarea de la Unirea Constanta, cea mai slaba echipa a esalonului secund. Iesenii au condus la pauza cu 2-0 dupa reusite lui Camara si Stan. In repriza a doua, scorul a fost majorat de Istrate, Torres, Asavoaei si Aftanache.

Politehnica Iasi a inceput in formula:

Poli Iași: Laur. Popescu – Onea, Cană, Fl. Plămadă (cpt.), Iurașcu, Ov. Mihalache, Al. Stan, F. Cristea, Mărieș, Andr. Istrate, Camara.

In repriza secunda au mai intrat: Tarsa, Torres, Asavoaei, Aftanache si Zaharia.

Dupa acest succes, Poli acumuleaza 9 puncte in clasament si va evolua urmatoarea partida in saisprezecimile Cupei Romaniei, pe terenul celor de la Minaur Baia Mare.