Oțelul Galați revine pe primul loc din serie

122056102_3415749838468611_4970121668008383046_o

Suporter Club Otelul Galati a castigat categoric pe teren propriu meciul contand pentru etapa a 6-a din seria a doua a Ligii a treia. Trupa pregatit de Petre Grigoras s-a impus cu 4-0 dupa ce a condus la pauza prin golurile lui Neagu din minutul 11 si Bogdan Gavrila, minutul 20.

In repriza secunda, Nica in minutul 63 si Cires in minutul 83 au stabilit scorul final. Cum liderul CSM Ramnicu Sarat a pierdut pe teren propriu cu 2-0 in fata Focsaniului, Otelul s-a instalat pe prima pozitie a clasamentului cu 13 puncte. In urmatoarea etapa, galatenii au o deplasare dificila la Dacia Unirea Braila.

Petre Grigoras – antrenor Otelul Galati:

Stim ca este mult pana departe, este bine ca am ajuns pana aici dar trebuie sa ne concentram foarte tare pentru meciurile urmatoare si daca nu vom fi concentrate si ne vom amagi ca am batut cu 4-0 surprizele neplacute pot sa apara oricand. Am incredere ca ii voi adduce cu picioarele pe pamant si astazi scorul putea fi si mai mare dar am tratat lejer multe faze