O capră a fost salvată de pompieri, după ce căzuse într-o fântână
Luni seara, pompierii militari din cadrul ISU Vrancea au intervenit pentru salvarea unei capre căzute într-o fântână fără apă, cu o adâncime de aproximativ 10 metri.
La fața locului au acționat pompierii din cadrul Punctului de Lucru Dumbrăveni și ai Detașamentului de Pompieri Focșani, cu o autospecială de intervenție și o autospecială pentru muncă operativă dotată cu trepied de salvare.
În urma intervenției desfășurate în condiții de siguranță, animalul a fost extras din fântână în viață și predat proprietarului.
Misiunea s-a încheiat cu succes, capra fiind salvată datorită intervenției prompte a pompierilor vrânceni, au transmis pompierii vrânceni.