Numărul cazurilor se menține în jur de 10.000. Peste 300 de ieșeni infectați în ultimele 24 de ore

coronavirus-lume-pixabay

În ultimele 24 de ore au fost raportate 9.937 de cazuri de COVID-19. Alți 130 români au murit după ce s-au infectat cu virusul SARS-CoV-2, în timp ce la ATI sunt internați 1.048  pacienți.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența înregistrată la 14 zile
1.Alba63071975,24
2.Arad67622624,43
3.Argeș82071452,17
4.Bacău94062282,29
5.Bihor85453705,25
6.Bistrița-Năsăud35101313,52
7.Botoșani39751162,52
8.Brașov113823523,81
9.Brăila3787681,69
10.Buzău45531431,76
11.Caraș-Severin3081762,32
12.Călărași21782131,52
13.Cluj122254856,15
14.Constanța74493322,99
15.Covasna27091933,38
16.Dâmbovița75991722,99
17.Dolj82133513,61
18.Galați70501641,77
19.Giurgiu2245741,8
20.Gorj3319451,74
21.Harghita3565852,72
22.Hunedoara52222452,86
23.Ialomița26141272,08
24.Iași126923292,29
25.Ilfov75982412,69
26.Maramureș56881653,61
27.Mehedinți2498721,79
28.Mureș68722964,18
29.Neamț69791442,27
30.Olt4212841,43
31.Prahova115165442,6
32.Satu Mare2456932,45
33.Sălaj38601816,49
34.Sibiu73544725,31
35.Suceava103571402,07
36.Teleorman37691502,46
37.Timiș120373625,88
38.Tulcea1773741,38
39.Vaslui56501091,93
40.Vâlcea5893542,91
41.Vrancea3873971,37
42.Mun. București417789014,5
43.Cazuri noi nealocate pe județe6241*855
TOTAL296.9999.937