Începe Cupa Magic, evenimentul anului în minifotbalul românesc

mini

În perioada 16-19 septembrie, la Iași va avea loc ediția a 9-a a Cupei Magic la minifotbal, competiție de tradiție în minifotbalul românesc ce va reuni la start 6 echipe din țară și alte 4 din străinătate.

În premieră, vor fi prezente la Iași patru echipe străine, Sporting Ansois Liege, Lion Fosses Ville, Barca Namur (toate din Belgia) și Street Kickers (Luxemburg), iar la Secțiunea Open vor participa echipele naționale de minifotbal ale României, Republicii Moldova, Rusiei, Belgiei, Bulgariei și Croației.

Acest adevărat regal de minifotbal se va desfășura pe terenurile Magic Stadium, Arena Magic Heineken (Complexul Magic, din Tudor Vladimirescu) și pe cele trei terenuri din cadrul Complexului Depou Alexandru cel Bun.

Competiția este organizată de Dan Cojocaruși Paul Costaș, doi dintre oficialii Federației Române de Minifotbal și organizatoriai Diviziei Galactice de Bahlui Iași.

Evenimentul se va desfășura cu respectarea normelor sanitare impuse de către autorități.

COMPONENȚA GRUPELOR

GrupaA

Pabo TeamPașcani

Euro Impact Roman

HTR Spedition

AmiciiIași

Grupa B

Inter Bucovina Câmpulung

EuroeviIași

Athletic 2015

Premier Iași

Grupa C

Colosseum 2005

Delta Spartans Botoșani

Bucovina Vicov

Centric IT Solutions

Grupa D

LiriadaBrașov

Ansois Liege (Belgia)

LupiiNegri

ACS Viitorul2018 Iași

Grupa E

Street Kickers (Luxemburg)

LibertoIași

AS Dinamo

ACS Gufirosa

Grupa F

Lion Fosses Ville (Belgia)

Juventus Sibiu

SGTM Iași

Sporting Iași

Grupa G

Old Boys București

SCC Services Smart2Pay

BorgWarner România

Auto Driver Bârnova

Grupa H

Barca Namur (Belgia)

Golden Boys Bacău

Union Team Iași

TraLaLa Team

PROGRAMUL COMPLET al competiției:

  • Marți, 14 septembrie, Magic Stadium

18.00, Liberto –Gufirosa / grupaE

  • Miercuri, 15 septembrie, Arena Magic Heineken

19.45, SGTM – Sporting Iași / F

20.30, Centric IT Solutions – Colosseum 2005 / C

  • Miercuri, 15 septembrie, Magic Stadium

20.30, SCC Services Smart2Pay – BorgWarner / G

21.15, AS Dinamo – ACS Gufirosa / E

  • Joi, 16 septembrie, Magic Stadium

18.00, Liberto – AS Dinamo / E

18.45, HTRSpedition –Amicii / A

19.30, Union Team –TraLaLa / H

20.15, LupiiNegri – ACS Viitorul2018 / D

  • Joi, 16 septembrie, Arena Magic Heineken

20.30, Euroevi – Premier / B

  • Vineri, 17 septembrie, Magic Stadium

14.00, Euroevi – Athletic 2015 / B

15.00, Euro Impact Roman – Pabo Team Pașcani / A

16.00, Premier Iași – Inter Bucovina Câmpulung / B

17.00, Delta Spartans Botoșani – Colosseum 2005 Iași / C

18.00, Golden Boys Bacău – TraLaLa Team / H

19.00, LiriadaBrașov – ACS Viitorul 2018 / D

20.00, Inter Bucovina Câmpulung – Athletic 2015 / B

21.00, Old Boys București – SCC Services Smart2Pay / G

  • Vineri, 17 septembrie, Arena Magic Heineken

17.00, SCC Services Smart2Pay – Auto Driver Bârnova / G

18.00, Euro Impact Roman – HTR Spedition / A

19.00, Bucovina Vicov – Centric IT Solutions / C

20.00, AmiciiIași – Pabo Team Pașcani / A

21.00, BorgWarner România – Auto Driver Bârnova / G

22.00, Delta Spartans Botoșani – Bucovina VicovSuceava / C

  • Vineri, 17 septembrie, DepouAlexandrucel Bun

14.00, SGTM – Juventus Sibiu / F

15.00, LiriadaBrașov – LupiiNegri / D

16.00, Golden Boys Bacău – Union Team Iași / H

17.00, Juventus Sibiu – Sporting Iași / F

22.15, Street Kickers – GufirosaIași / E

  • Sâmbătă, 18 septembrie, Magic Stadium

09.00, Premier Iași – Athletic 2015 / B

10.00, Old Boys București – BorgWarner România / G

11.00, HTR Spedition – Pabo Team Pașcani / A

12.00, Colosseum 2005 Iași – Bucovina VicovSuceava / C

14.00, Old Boys București – Auto Driver Bârnova / G

15.00, LibertoIași – Street Kickers / E

  • Sâmbătă, 18 septembrie, Arena Magic Heineken

09.00, Euroevi – Inter Bucovina Câmpulung / B

10.00, AS DinamoIași – Street Kickers / E

11.00, Amicii – Euro Impact Roman / A

12.00, Centric IT Solutions – Delta Spartans Botoșani / C

  • Sâmbătă, 18 septembrie, DepouAlexandrucel Bun

09.00, Teren1, Barca Namur – TraLaLa Team / H

09.00, Teren2, Ansois Liege – LupiiNegri / D

09.00, Teren3, Lion Foses – SGTM Iași / F

15.00, Teren1, Barca Namur – Union Team Iași / H

15.00, Teren2, Ansois Liege – ACS Viitorul 2018 Iași / D

15.00, Teren3, Lion Foses – Sporting Iași / F

16.00, Teren 1, Lion Foses – Juventus Sibiu / F

17.00, Teren 2, Ansois Liege – LiriadaBrașov / D

18.00, Teren 3, Golden Boys Bacău – Barca Namur / H

16.00 – Tragerea la sorți a meciurilor dinoptimile de finală, la Magic Sport Pub, în TudorVladimirescu.

OPTIMI DE FINALĂ – Sâmbătă, 18 septembrie

– Magic Stadium

19.00, Optime 1

20.00, Oprime 3

21.00, Optime 5

– Arena Heineken

19.00, Optime 2

20.00, Optime 4

21.00, Optime 6

22.00, Optime 8

– DepouAlexandrucel Bun

22.30, Optime 7

SFERTURI DE FINALĂ – Duminică, 19 septembrie

– Magic Stadium

09.00, Sfert 1: Învingătoare O1 – Învingătoare O2

10.00, Sfert 3: Învingătoare O5 – Învingătoare O6

– Arena Heineken

09.00, Sfert 2: Învingătoare O3 – Învingătoare O4

10.00, Sfert 4: Învingătoare O7 – Învingătoare O8

SEMIFINALE – Duminică, 19 septembrie

– Magic Stadium

14.00, Semifinala 1: Învingătoare Sfert 1 –Învingătoare Sfert 2

– Arena Magic Heineken

14.00, Semifinala 2: Învingătoare Sfert 3 – Învingătoare Sfert 4

FINALA MICĂ – DepouAlexandrucel Bun

17.15, Învinsa Semifinala 1 – Învinsa Semifinala 2

FINALA MARE – DepouAlexandrucel Bun

19.00, Învingătoare Semifinala 1 – Învingătoare Semifinala 2

19.45, Festivitatea de premiere

Secțiunea Open – Echipenaționale

Vineri, 17 septembrie, DepouAlexandrucel Bun

10.00, Moldova – România

11.15, Rusia – Bulgaria

18.30, România – Croația

19.45, Ceremonia de deschidere

20.15, Belgia – Bulgaria

21.15, Rusia – Moldova

Sâmbătă, 18 septembrie, DepouAlexandrucel Bun

10.00, Moldova – Croația

11.15, Belgia – Rusia

12.30, România – Bulgaria

19.00, Moldova – Belgia

20.15, România – Rusia

21.30, Croația – Bulgaria

Duminică, 19 septembrie, DepouAlexandrucel Bun

10.00, România – Belgia

11.15, Croația – Rusia

12.30, Bulgaria – Moldova

18.00, Belgia – Croația

19.45, Festivitatea de premiere

Arbitrii competiției: Chiș CiureNicolae (Zalău), Tamas Paul (Bistrița), Mirea Daniel (București), Fliter Cristian (Buzău), Balanga Luis (București), Bordean Marian (Sibiu), Nistor Marian (Iași), Kerezsy Adrian (Iași), GrozaCorneliu (Iași), Crețu Denis (Botoșani).

Observatori: GrozaCorneliu (Iași), TrifanMircea (PtraNeamț), Kerezsy Adrian (Iași).

sursă foto: 100sport