Incendiu violent în acesta noapte la o casă de pe strada Toma Cozma
Incendiu violent in aceasta noapte la o casa de pe str Toma Cozma din mun Iași.
La fata locului s-au deplasat de urgență trei autospeciale de interventie si stingere, o autospeciala pentru descarcerare, o autospeciala pentru salvare și intervenție de la inaltime si o ambulanță Smurd de Terapie Intensiva Mobila din cadrul Detasamentului 1 de Pompieri Iași și o ambulanță de la Serviciul Județean de Ambulanta Iași.
Ajunse la fata locului, echipajele au constatat ca incendiul se manifesta violent, cu posibilitate de propagare la vecinătăți. Astfel, au fost direcționate de urgență catre locul evenimentului încă doua autospeciale de lucru cu apa și spuma.
Totodată, salvatorii au procedat la evacuarea a 8 persoane din locuința afectata și din cele unde exista posibilitatea de propagare a incendiului.
“Din informațiile primite de la echipajele care acționează la fata locului, incendiul s-a propagat și la o a doua locuință. Nu avem informații despre victime”, a transmis ISU Iasi, în jurul orei 01.15.
Video: WhatsApp/Info Trafic