TeleM Regional
Search the Site
LocalȘtiriUltima oră

Fonduri europene pentru modernizarea Colegiului „Garabet Ibrăileanu”

TeleM Regional
23 decembrie 2025 One Min Read
233 0

Lucrările de eficientizare energetică a unității școlare continuă în ritm bun. Sunt realizate lucrări de îmbunătățire a izolaţiei și de modernizare a instalațiilor termice, de ventilare şi climatizare, vor fi montate panouri fotovoltaice, va fi înlocuită tâmplăria și vor fi schimbate corpurile de iluminat fluorescent cu LED.

Constructorul este mobilizat în șantier și continuă intervențiile la izolație, înlocuirea tâmplăriei și a rețelei electrice.

Lucrările sunt executate de SC Conest SA pentru o sumă de 9.838.167,12 lei.

Valoarea totală a proiectului câștigat de Primărie este de 10.459.614,11 lei, fondurile fiind obținute prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

Lucrările trebuie finalizate până în luna august 2026.

Reamintim că în anul 2024 au fost finalizate lucrările de modernizare a sălii de sport a Colegiului și lucrările la noul teren de sport exterior.

About The Author

TeleM Regional

See author's posts

Share Article

TeleM Regional

Previous Post

Incendiu autoturism în comuna Girov

Next Post

Colegiul „Mihai Eminescu” este modernizat și extins cu fonduri europene

No Comment! Be the first one.

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

All Right Reserved!