Cretinul inceputului de an, imortalizat la iesirea din Iasi
Un inconstient aflata intr-o masina inmatriculata in judetul Neamt a fost imortalizat la iesirea din Iasi, in fruntea unei coloane intregi de masini. Soferul nu si-a curatat parbrizul de zapada, nu mai spunem de restul masinii si a iesit in trafic, desi era un pericol real pentru ceilalti conducatori auto si pietoni.
“Îi mai știți pe cei care spun că acum 30 de ani circulau iarna cu Dacia cu anvelope de vară fară niciun fel de problemă? Sigur vă amintiți. Ei, cam la fel este și cu șoferul din imagine. El poate circula cu mașina înzăpezită fără a avea vreo problemă. Și chiar cred asta. N-am nici măcar o îndoială că nu va ajunge la destinație. În schimb, uitați-vă la toți conducătorii auto din spatele lui. Da, cei aflați în coloana nesfârșită, pe care un astfel de “nostalgic”(forma blândă e termenului) a format-o, chiar au o problemă”, a scris politistul Daniel Zotea, cel care a publicat fotografia pe pagina lui de Facebook.