Accident grav în comuna Cașin: Două persoane au ajuns la spital după ce o mașină a lovit un stâlp și un gard
Pompierii militari băcăuani au intervenit în noaptea de 10 mai, în urma producerii unui accident rutier în comuna Cașin, sat Cașin. Un autoturism a părăsit partea carosabilă, a intrat într-un stâlp, iar ulterior a ricoșat într-un gard.
La locul evenimentului au fost mobilizate o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, un echipaj S.M.U.R.D. și două ambulanțe aparținând Serviciului de Ambulanță Județean Bacău.
În urma impactului, două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale și au fost transportate la Compartimentul de Primiri Urgențe Onești.
Una dintre victime, aflată în stare semiconștientă și cu multiple traumatisme, a fost preluată de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Bacău.
Cea de-a doua victimă, conștientă, era încarcerată la sosirea echipajelor de intervenție. Pompierii au reușit să o extragă folosind accesoriile speciale din dotare, aceasta fiind ulterior transportată la spital pentru investigații și tratament.