Victorie in cel de-al doilea amical al Iasului din Antalya

Sharing is caring!

Echipa pregatita de Flavius Stoican s-a impus cu scorul de 2-1 in fata iranienilor de la Esteghlal. Iesenii au deschis scorul in minutul 57 prin Burlacu, la prima reusita in tricoul Politehnicii. Acesta a transformat un penalty obtinut de Patrick Petre. Iranienii au egalat in urma unui contraatac. Golul victoriei a fost marcat in ultimul minut al meciului prin Laurentiu Rus, dupa o cursa initiata de Danale.

Iasul a inceput in formula:

Rusu – Gallego, Gardoș, Frăsinescu, Sin – Qaka, Cioinac – Moussa, Flores, Panțîru – Enoh. In repriza a doua au mai jucat: Bădic, Bosoi, Mihalache, Mihăescu, Zaharia, Burlacu, Rus, Kizito, Petre, Chelaru, Cracea, Danale, Stefanovici.

In primul meci amical, iesenii au pierdut cu 0-3 in fata polonezilor de la Korona Kielce.