Topul sportivilor CS Politehnica Iasi 2018

Sharing is caring!

1.IORDACHE  DRAGOMIR          Tir-pusca           294p.

antrenor Axinte Mihai

– locul VI Campionatul Mondial

– 7 locuri I CN seniori

– 1 loc II CN seniori

– 9 locuri I CN tineret

– 1 loc II CN tineret

– 7 locuri I CN juniori

– 1 loc II CN juniori

– 1 loc III CN juniori

 

  1. COSTACHI MIHNEA Sah 210p

antrenor Danilov Vladimir

– 1 loc I CE 18 ani

– 2 locuri II CE 18 ani

– 1 loc III CE 18 ani

– 2 locuri I CN seniori

– 1 loc II CN seniori

– 1 loc I CN 18 ani

– 2 locuri II CN 18 ani

 

3.LEHACI  MIRUNA    Sah 216p.

antrenor Manole Vasile

– componenta a lotului olimpic al Romaniei de senioare

– Loc III CM 15 ani

– Loc I CE echipe 18 ani

– Loc I CE 14 ani

– Loc II CE 14 ani

– 2 locuri I CN senioare

– 1 loc I CN 14 ani

– 1 loc II CN 14 ani

 

  1. DEAC BOGDAN Sah 174p.

antrenor Danilov Vladimir

– component al lotului olimpic al Romaniei de seniori

– Loc I CE 18 ani

– Loc II CE 18 ani

– 3 locuri I CN seniori

– 2 locuri I CN tineret

 

  1. SIMIONESCU VLAD Judo 142p.

antrenor Naftica  Costel

loc 25 mondial calificabil la Olimpiada

– Loc I Cupa Europeana

– loc II Cupa Europeana

– 2 locuri V Cupa Mondiala

– 4 locuri I CN seniori

– 1 loc II CN seniori

 

  1. ROTARIU VLAD Tir – pusca 113p

antrenor Axinte Mihai

– 4 locuri III CN seniori

– 3 locuri I CN tineret

– 1 loc II CN tineret

– 3 locuri I CN juniori

– 5 locuri III CN juniori

 

  1. BULMAGA IRINA Sah  84p.

antrenor Ungureanu Vlad

– componenta a lotului olimpic al Romaniei de senioare

– 4 locuri I CN senioare

– 2 locuri II CN senioare

 

  1. IOVITA ADI Tir- pusca  75p.

antrenor Axinte Mihai

– 3 locuri I CN seniori

– 3 locuri III CN seniori

 

7.TANASE  ALEXANDRU   Tir-pusca  75p.

antrenor Axinte Mihai

– 2 locuri III CN seniori

– 3 locuri I CN tineret

– 2 locuri I CN juniori

– 3 locuri III CN juniori

 

8.STOLERIU  GEORGE                Sah                      74p.

antrenor Manole Vasile

– locul I CE echipe 18 ani

– 3 locuri I CN 16 ani

 

  1. Atomi Andreea Rugby feminin 60p

antrenor Tarcan Nicolae

– locul I CN senioare

– locul II Cupa Romaniei

 

9.LEADAVSCHI VLADIMIR                    Badminton         42p.

antrenor Popa Alina

– 2 locuri II CN tineret

– 1 locuri II CN tineret

– 3 locuri III CN tineret

 

  1. CROITORU MIRCEA Judo                    39p.

antrenor Naftica  Costel

– 1 loc I CN seniori

– 2 locuri II CN seniori

 

 

10.SPIRIDON  GEORGIANA        Atletism              35p.

antrenor Popovici F.

– 1 loc II CB juniori

– 1 loc III CN tineret

– 2 locuri I CN juniori

– 2 locuri II CN juniori

– 1 loc III CN juniori

 

10.BUCATARU COSMIN              Judo                             35p.

antrenor Naftica  Costel

– 1 loc III CE juniori

– 1 loc II CB juniori

 

shares