Știința Miroslava și Aerostar Bacău au părăsit Cupa României

Iesenii au pierdut partida disputata pe terenul celor de la Bucovina Radauti. Dupa 90 minute de joc scorul a fost egal 0-0 dar sucevenii au punctat de doua ori in minutele de prelungire. Din minutul 103, Miroslava a jucat in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Gorovei. Pe finalul timpului regulamentar de joc, Marin a ratat un penalty.

Intr-o alta partida din zona Moldovei, Focsaniul a pierdut la fel dupa prelungiri in fata celor de la Sporting Liesti. La finalul celor 90 minute scorul a fost egal 0-0. Ieri dupa amiaza, Aerostar Bacau a fost eliminate din Cupa de formatia din Miercurea Ciuc. Bacauanii au condus la pauza cu 2-1 dupa dubla lui Cainari dar gazdele au intors meciul in repriza secunda si au castigat cu 3-2.