Politehnica Iasi incheie cu o victorie cantonamentul din Antalya

Sharing is caring!

Echipa pregatita de Mircea Rednic s-a impus astazi cu scorul de 1-0 intr-un meci amical disputat in Antalya, impotriva sarbilor de la Mladost Lucani. Singurul gol al partidei a fost marcat de noua achizitie Klimavicius, fundasul lituanian reluand cu capul o centrare a lui Horsia.

Iesenii au controlat partida si au mai avut o bara prin Andrei Cristea, intrat pe teren in repriza secunda.

Rednic a trimis in teren din primul minut jucatorii nou veniti, Klimavicius, De Iriondo, Gradinaru, Omoh, Chacana. In actul secund a intrat si Longher.

Politehnica Iași: Rusu – Mihalache, Klimavicius, Radu, Passaglia, De Iriondo, Grădinaru, Omoh, Horșia, Chacana, Zaharia

Au intrat pe parcurs: A. Cristea, Platini, Șerban, Popadiuc (46′), Onea, Longher, Frasinescu, F. Cristea (56′), Axinte (60′).