Poli Iasi si-a spulberat sansele de calificare in play off

Sharing is caring!

Echipa din Copou a pierdut aseara cu scorul de 0-1 in fata campioanei de la CFR Cluj, unicul gol al meciului fiind marcat de Tucudean in minutele de prelungire ale partidei. Iesenii au evoluat 75 minute din meci in superioritate numerica dupa eliminarea corecta a lui Culio, care a incasat doua cartonase galbene. In ciuda unei dominari sterile, iesenii nu au amenintat poarta lui Arlauskis. Macinati de probleme interne, ardelenii au stat la cutie si au punctat la ultima faza a meciului. Gazdele au reclamat pe buna dreptate un penalty in minutul 75, Petre fiind agatat in careu de Muresan. In urma acestui rezultat, iesenii raman cu 34 puncte si au sanse infime de a merge in play off.

Poli Iasi – CFR Cluj 0-1. A marcat Tucudean (90+3)

Poli Iaşi: Peralta – Rus, Gardoş, Frăsinescu, Sin – Mihalache (74 Sanoh), Cioinac – Platini, Petre (80 Burlacu), Zaharia (60 Nascimento) – Garros

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Lang, Mureşan, Camora – Djokovic, Bordeianu (86 Hoban), Culio – Deac, Costache (90 Tucudean), Păun (68 Moutinho)