Poli Iaşi – Concordia Chiajna 1-1. Iesenii au uitat sa castige acasa

Chiajna rămâne cu o victorie în ultimele 20 de etape. La Iaşi, echipa lui Falub a smuls un singur punct şi e în continuare lanterna roşie a clasamentului.

Ilfovenii au avut iniţiativa, dar Marian Cristescu s-a pierdut în faţa lui Mino. La cealaltă poartă, Enoh a reluat dezastruos din poziţie excelentă. Cristescu s-a revanşat înaintea pauzei, atunci când a deschis scorul cu prima reuşită a sezonului.

Fotbaliştii lui Stoican au început perfect actul secund. Enoh a restabilit egalitatea şi a ajuns la cota 2 în Liga I. Molovenii puteau lua toate punctele, dar nici Gardoş şi nici Enoh nu au marcat golul victoriei. În prelungiri, Meira era să-şi îngroape echipa cu un autogol. Râmniceanul a făcut şi el o gafă de proporţii, dar  Poli Iaşi – Concordia Chiajna s-a terminat 1-1.

Echipele de start:

• Poli Iaşi: Mino – Bosoi, Gardoş, Frăsinescu, Sin – Mihalache, Qaka, Nascimento – Platini, Enoh, Petre
  • Concordia Chiajna: Rîmniceanu – Meira, Koutroumpis, Marc, Fota – Ropotan, Gorobsov, Ivanovici – Cristescu, Bawab, Santos