Infrangere grea pentru Miroslava

Stiinta a pierdut categoric meciul de ieri contand pentru etapa a 20-a de campionat. Iesenii au fost invinsi la Uricani cu scorul de 1-5 de liderul SCM Gloria Buzau, desi au jucat aproape 75 minute in superioritate numerica. Gazdele au deschis scorul in minutul 7 prin Dodan, care a sutat puternic sub transversala de la 20 metri. In minutul 16, oaspetii au ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Danci.

Cu toate acestea, buzoienii au marcat de 3 ori pana la pauza prin Truta, Calu si Chipirliu. In repriza secunda, Mihalache a reusit o dubla iar Buzaul s-a impus cu scorul de 5-1.

In urma acestui rezultat, Gloria isi continua drumul spre promovare, aflandu-se pe primul loc cu 53 puncte in timp ce Miroslava ocupa locul 4 cu 37 puncte.