Iașul a intrat în zodia norocului

Sharing is caring!

FC Politehnica Iasi a reusit sa castige la Voluntari in ultima faza a meciului. Moldovenii s-au impus cu scorul de 3-2 desi au condus la pauza cu 2-0. Trupa din Copou a controlat fara problem prima repriza reusind sa deschida scorul prin Cioinac, la primul gol din acest sezon. Andrei Sin a marit diferenta dupa o actiune personala finalizata superb. Inexplicabil, dupa pauza, oaspetii s-au retras permitand gazdelor sa ajunga cu lejeritate in careu.

Capatana a redus din diferenta in minutul 56 iar Malfleury a egalat in minutul 79. Stoican a aruncat sange proaspat in meci si a avut noroc cu carul in ultima faza cand Mihaescu a reusit sa inscrie golul victoriei.  In urma acesui rezultat, Iasul a urcat pe locul 8 in clasament cu 11 puncte si priveste cu incredere meciul urmator de pe teren propriu cu Dinamo.