Clasamentul celor mai buni sportivi ai Iasului conform DJTS

C L A S A M E N T 2018
SPORTURI OLIMPICE

1. COJOCARU STEFANEL – TIR ARC – C.S.S. UNIREA Iaşi Antrenor:
Loc V – Campionat Mondial juniori FIELD Cezar Alexandrescu
Loc V – Campionat Mondial juniori echipe FIELD

2. FRAI COSMIN – TIR ARC- C.S.M IASI Antrenor:
Constatin Fraid
Loc V – Campionat Mondial juniori echipe FIELD

ALBU STEFANA – TIR ARC – C.S.S. UNIREA IASI
Loc V – Campionatul Mondial Junior – Field Antrenor:
Cezar Alexandrescu

3. IORDACHE DRAGOMIR – TIR SPORTIV – C.S. Poli IASI

Antrenor:
– M. Axinte

4. RAILEANU CRISTINA – CANOTAJ – C.S.M.IASI
Locul I – Campionatul Balcanic Juniori 4- Antrenor:
Sorin Bahnatel
Ciprian Atomei
Adriana Cserhati
Locul II -Campionatul European Junior 8+

5. ZMAU ALEXANDRU – SCRIMA C.S.M. IASI
Locul III – Campionatul European Cadeti – Sabie
Antrenor:
A.Sireteanu
Tofan Radu
Lupeica Alin

6. BUCATARU COSMIN – JUDO – C.S.S. UNIREA IASI/C.S. POLI IASI
antrenor:
Locul II – Campionat Balcanic Cadeti Costel Naftica
Locul III – Campionat European Cadeti Echipe Babiuc Ioana

7. SIMIONESCU VLAD – JUDO – C.S.S. POLITEHNICA IASI
Locul I – Cupa Europeana Seniori antrenor:
Locul II – Cupa Mondiala Seniori Costel Naftica

8. CEOBANU FLORIN – CANOTAJ – C.S.M. IASI
Locul III – Campionatul Balcanic Juniori- Echipaj 8+ antrenor:
Locul V – Campionatul European Juniori-Echipaj 8+ C. Atomei
A.Cserhati
Sorin Bahnarel
Cochior Mihai – Atletism – L.P.S./POLI Iasi
Locul II Campionatul Balcanic Juniori I – Cros Echipe antrenor:
Locul III Campionatul Balcanic Juniori I – 3000 M obstacole V. Popovici
ANIȚEI LAURA – GIMNASTICĂ RITMICĂ – C.S.S. UNIREA IAȘI antrenor
Locul IV – Campionatul European Juniori – individual C. Radu

9. LUPU ANDREEA – SCRIMA – C.S.M. IASI
RADU IOANA
DRAGAN CERASELA
Locul VI – Campionatul European Juniori Echipe- Sabie antrenor:
A. Sireteanu
R. Tofan

10. SPIRIDON GEORGIANA – ATLETISM – L.P.S/POLI IASI
Locul II – Campionatul Balcanic Juniori 1- 3000 M antrenor:
Locul II – Campionatul Balcanic Juniori – 2 3000 M Popovici Viorel

DIPLOME DE MERIT
COCHIR MIHAI – ATLETISM –L.P.S./ POLI IASI

Locul II – Campionatul Balcanic Juniori 1 Cros Echipe Antrenor:
Locul III – Campionatul balcanic Juniori 1 3000M Obstacole Viorel Popovici
ANTON ALIN- ATLETISM- L.P.S IASI/ C.S.M. ONESTI
Locul II – Campionatul Balcanic Junior 1- 60 M.G. Antrenor:Rodica Dudau

STAN COSMIN – SCRIMA – C.S.S. UNIREA IASI
Locul I – Circuit Euro U17 –Sabie Antrenor:Radu Tofan

AGHION RAZVAN – TENIS – C.S.CFR IASI
Locul II – „Tennis Europe” – Junior Antrenor:
Locul II – „Tennis Europe ”- Dublu Junior Vergil Aghion
Raluca Aghion
PLACHETE
PREMII SPECIALE ECHIPE
ECHIPE SPORTURI INDIVIDUALE
C.S. POLITEHNICA IASI -JUDO- Locul I – Campionatul National Seniori Antrenor: C. Naftica
C.S. CFR IASI –POPICE Locul I – Campionatul National Seniori
ECHIPE – SPORTURI DE ECHIPĂ
C.S. POLITEHNICA IASI- RUGBY 7 Locul I – Campionatul National Seniori ( F ) Antrenor:Nicolae Tarcan
C.S S. UNIREA IASI- RUGBY 7 Locul I – Campionatul National U 18 ( F ) antrenor:

SPORTURI NEOLIMPICE
1. IVAN GABRIELA – RADIOAMATORISM – C.S.M. IASI – -Antrenor:
Ivan Gabriela
Loc I – Campionat Mondial Seniori – RUF Z
Loc I – Campionat Mondial Seniori – Morse Runer
Loc III – Campionat Mondial Seniori – Indiv. Compus
Loc III – Campionat Mondial Seniori – Echipe

2. POPA LUCIAN – FITNESS/ CULTURISM – C.S.M. IASI – Antrenor:
Felicia Purice -Russ
Loc I Campionatul Mondial Juniori – Fitness Christian Russ
Loc I Cupa Mondiala Seniori- Fitness

3. ZAHARIA IUSTIN –RADIOAMATORISM – C.S.M. IASI
Antrenor: Loc II – Campionatul Mondial Juniori –RUF Z Ivan Gabriela
Loc III – Campionatul Mondial Juniori –Individual Compus
Loc III – Campionatul Mondial Seniori – Echipe

4. LEHACI MIRUNA- SAH – C.S.POLI IASI – Antrenor:
Vasile Manole
Loc I – Campionat European Juniori – individual
Loc II- Campionat European juniori – individual
Loc II– Campionat European Tineret – echipe
Loc III –Campionat Mondial Juniori – individual
Loc III- Campionat Mondial Seniori – individual

5. GAVRILOVICI DAVID- GIMNASTICA AEROBICA – C.S.GIMNASTICA
GIMNIS IASI – antrenori:
Andrei Bogdan Banta
Loc I- Jocuri Mondiale Universitare- Trio Jun.
Loc I – Jocuri Mondiale Universitare Perechi Mixte
Loc II – Jocuri Mondiale Universitare – Echipe
Loc III – Campionat Mondial Juniori – Trio
Loc III – Campionat Mondial Juniori -Individual
Loc III – Campionat Mondial Juniori – Perechi Mixte

6. DUMITRU AMBRA – FITNESS/ CULTURISM – C.S.M. IASI
– antrenor:
F. Purice – Russ
Loc II – Campionatul Mondial Juniori- B Fitness Christian Russ
Loc III – Cupa Mondiala – B. Fitness

7. PETRE TEODOR – FITNESS/CULTURISM – C.S.M. IASI

Loc II – Cupa Mondiala – Fitness – antrenor :
Loc III – Campionatul Mondial Juniori – Fitness Felicia Purice -Russ
Christian Russ

STANICA MELISSA – RADIOAMATORISM – C.S.M. IASI
Loc I – Campionatul Balcanic Juniori 2 – Echipe antrenor:
Loc I – Campionatul Balcanic Juniori 2 – Individual Gabriela Ivan
Loc III – Campionatul Mondial Juniori 2 – Ruf Z
Loc IV – Campionatul Mondial Juniori 2 – RX
Loc IV – Campionatul Mondial Juniori 2- MR
Loc V – Campionatul Mondial Junior 2 Echipe
Loc VI – Campionatul Mondial Junior 2 – Individual Compus

8. STUPARU ROBERT- FITNESS CULTURISM – C.S.M. IASI
Loc I – Cupa Mondiala – Seniori antrenori:
Loc I– Campionatul European Juniori- Men Phisique Felicia Purice – Russ
Loc IV – Campionatul Mondial Juniori- Men Phisique Christian Russ

DARIE DAVID – RADIOAMATORISM – C.S.M. IASI
Loc I – Campionatul Balcanic Juniori 2 – Echipe antrenor :
Loc II – Campionatul Balcanic Junior 2 – Individual G. Ivan
Loc III – Campionatul Mondial Junior 2 – Echipe
Loc IV – Campionatul Mondial Junior 2 – RX

9. COSTACHI MIHNEA – SAH – C.S.POLI IASi
Loc I – Campionatul European Tineret – Individual antrenor:
Loc II – Campionatul European Tineret- individual Vlad Ungureanu
Loc II – Campionatul European Tineret- Echipe
Loc III – Campionatul European Tineret- Individual

DEAC BOGDAN – SAH – C.S. POLI IASI
Loc I – Campionatul European Tineret – Individual antrenor:
Loc II -Campionatul European Tineret – Echipe Vladimir Danilov

OBADA EMA – SAH – C.S. POLI IASI
Loc IV – Campionatul European Juniori – Individual antrenor:
Loc V – Campionatul European Juniori – Individual Vasile Manole
Loc VI – Campionatul European Tineret – Echipe

10. LEPCIUC GABRIELA – RUGBY –C.S. POLI IASI
Loc IV – Campionatul European Senior – Rugby 7 antrenor:
CĂPITAN AL ECHIPEI ROMÂNIEI Nicolae Tarcan
STOLERIU GEORGE – SAH – C.S. POLI IASI
Loc I – Campionatul European Tineret – Echipe antrenor:
Vladimir Danilov
DIPLOME DE MERIT
UNGUREANU MARINELA – FITNESS/ CULTURISM – C.S. CFR IASI
Loc III – Campionatul Balcanic – Body Fitness Masters antrenor:
Petru Ciorbă

PREMIU SPECIAL
POPA LUCIAN – FITNESS- C.S.M. IASI pentru cela 5 tipuri de
Campion Mondial castigate consecutiv.Antrenor:Feli

ARTE MARȚIALE
1. BALAIASA DRAGOS – KARATE TRADITIONAL – C.S.ENPI IASI AntrenorI:
C-tin Adascalitei
Popa Razvan
Loc I – Campionatul European Kumite Senior – echipe
Loc I – Campionatul European Shotokan Seniori- Fuku-Go Individual
Loc II – Campionatul European Fudokan Seniori – Fuku – Go individual
Loc II – Campionatul Kogo Kumite Seniori- Individual
Loc II – Campionatul kumite Seniori – Echipe
Loc III – Campionatul European Kata Seniori – Individual
Loc III- campionatul European Kumite Seniori – Individual

2. LIVADARIU MIHAI – VOVINAM VIETVO DAO – A.C.S. ACTIV VO Antrenor:Vasile Ichim
Loc I – Campionatul European Seniori – Lupta categ.63 kg
Loc I – Campionatul European Seniori – Tehnica cu partener

2. LIVADARIU GABRIEL- VOVINAM VIETVO DAO – A.C.S. ACTIV VO Antrenor: Vasile Ichim
Loc I – Campionatul European Seniori- Lupta categ.71 kg
Loc I – Campionatul European Seniori – Tehnica cu partener

3. CIUBOTARU AUREL – KARATE TRADITIONAL – C.S. ENPI IASI AntrenorI:
C-tin Adascalitei
Popa Razvan
Loc I – Campionatul European Fudokan Senior- Kumite echipe
Loc II – Campionatul European Shotokan Senior – Kumite echipe
Loc III – Campionatul European Seniori – Kumite Individual

4. BALAUR BIANCA – KARATE TRADITINAL- C.S. ENPI IASI AntrenorI:
C-tin Adascalitei
Popa Razvan
Loc I – Campionatul European Fudokan Jun- Kata individual
Loc II- Campionatul European Shotokan Jun –Kata individual
Loc II – Campionatul European Junior – Kumite individual
Loc III – Campionatul European Junior – Kumite Echipe
Loc III- Campionatul European Junior – Kogo Kumite

5. MIHAILESCU BOGDAN – KARATE TRADITIONAL – A.C.S.Olympic Iasi Antrenor:Luca Petronel
Loc I – Campionatul European Tineret – Kumit Echipe
Loc II – Campionatul European Tineret- Kogo Echipe
Loc III – Campionatul European Tineret – Kumite Individual

6. BEFU CODRUT – QWAN KI DO – C.S. DAO IASI Antrenor: Teodor Nica
Stefan Nica
Loc I – Campionatul European Seniori Echipe – Arme tradit
Loc II – Campionatul European Seniori Echipe – Lupta
CALANCEA ALICE – QWAN KI DO – C.S. DAO IASI Antrenor :Teodor Nica
Stefan Nica
Loc III – Campionatul European Seniori -Lupta
Loc III – Campionatul European Seniori – Tehnica

7. LIVADARIU GEORGIANA ALEXANDRA – VOVINAM VIET VO DAO – A.C.S
ACTIV VO IASI Antrenor:Vasile Ichim
Loc II – Campionatul European Seniori – Tehnica individuala fara arme
Loc II – Campionatul European Seniori – Tehnica individuala sabie
Loc II – Campionatul European Seniori – Tehnica individuala cutit

8. GRIGORAS MARIA QWAN KI DO – C.S. LONG – HO PASCANI Antrenor: Ovidiu Covaci
Loc II – Campionatul European Seniori –Tehnica individuala
Loc II – Campionatul European Seniori – Tehnica echipe
Loc II – Campionatul European Seniori- Tehnica individ. Arme trad.
Loc III – Campionatul European Seniori- Tehnica individ. Arme trad.

9. FLOREA VIOLETA – QWAN KI DO – C.S. LONG- HO PASCANI Antrenor: Ovidiu Covaci
Loc II – Campionatul European Seniori –Tehnica echipe
Loc II – Campionatul European Seniori – Tehnica indiv.-Arme trad.
RUSU RAZVAN – NICOLAE – QWAN KI DO – C.S. LONG –HO PASCANI Antrenor: Ovidiu Covaci
Loc II – Campionatul European Seniori – Tehnica individuala
Loc II – Campionatul European Seniori – Tehnica echipe

10. BISTRICEANU CRISTIAN – KARATE TRADITIONAL – C.S. ENPI IASI AntrenorI:
C-tin Adascalitei
Popa Razvan
Loc II – Campionatul European Jun. – Kumite indiv.
Loc III – Campionatul European Shotokan Jun – Kogo Kumite
Loc III – Campionatul European Jun –Kata individ.

LUCA ALEXANDRU – KARATE TRAD – A.C.S. OLYMPIC IASI Antrenor:Petronel Luca
Loc II – Campionatul European Seniori – Kumite Echipe
Loc III – Campionatul European Seniori – Kogo Kumite